Robotika - kas tai ir kuo naudinga Jūsų vaikui?

 • Robotika - kas tai ir kuo naudinga Jūsų vaikui?

  Nors iš pirmo žvilgsnio atrodo, jog robotika mažai susijusi su mūsų kasdienybe ir tai tikrai nėra ta sritis, kuriai reikėtų skirti daug dėmesio, iš tiesų robotika nėra tik apie robotus, kurių mes kasdien nematome. Robotika yra verta dėmesio dėl įgūdžių, kuriuos lavina robotukų kūrimas ir programavimas, o ir žvelgiant į ateities perspektyvą - kas žino, gal robotus greitai sutiksime gatvėje? 

  Robotikos užsiėmimuose lavinami ir naudojami įgūdžiai apima labai daug sričių - nuo matematikos iki elektronikos (fizikos), tokia veikla leidžia praplėsti žinias apie techniką ir ugdo inžinerinį mąstymą. Programuojant ir konstruojant robotikos rinkinius yra lavinami šie įgūdžiai:

  • ugdomas loginis mąstymas;
  • vaikai išmoksta savarankiškai priimti sprendimus;
  • gerėja koncentracija ir susikaupimas;
  • vaikas išmoksta išsikelti sau tikslą ir jo kryptingai siekti - šis įgūdis ypač svarbus gyvenime, ne tik technikoje ar mokymosi procese;
  • robotikos rinkiniai suteikia praktika pagrįstų žinių apie pagrindines robotų dalis - valdymo bloką, sensorius, kuriuos robotas naudoja sąveikai su aplinka;
  • lavinami kūrybiniai gebėjimai, nes robotą reikia ne tik surinkti, bet ir užprogramuoti;
  • vaikas įpranta prisitaikyti prie naujų ir neįprastų situacijų bei jas išspręsti greitai.

  Akivaizdu, jog naudų daug daugiau, negu tik informatikos žinių lavinimas. Būtent dėl to robotikos būreliai tampa vis populiaresnis pasirinkimas tarp tėvų ir jų vaikų. Būreliai - puikus pasirinkimas norintiems ugdyti ne tik viršuje išvardytus įgūdžius, bet ir gebėjimą bendradarbiauti ir dirbti komandoje. Visgi, jeigu turite aktyvų vaiką, kuriam užsiėmimų reikia visur ir visada - net ir namuose - robotikos rinkiniai Jums taip pat laisvai yra prieinami. Žinoma, tokie rinkiniai gali būti ir puikus Jūsų namų mokymo amunicijos papildymas, kuris tikrai atneš didelę naudą ir bus įdomus vaikui. Robotukai  gali būti patys įvairiausi - nuo pačių paprasčiausių iki sudėtingų, kelias transformacija turinčių konstrukcijų. Jas galite rinktis pagal tai, koks yra vaiko žinių lygis ir gebėjimai. Jeigu vaikas tik pradeda pažindintis su robotika - rekomenduojame rinktis robotukus, kurie tinka ankstyvam ugdymui. Pažengusiems naudotojams rekomenduojame sudėtingesnius robotukus, ledžiančius išlaisvinti fantaziją ir išmokti daug daugiau. 

  Jeigu pradėjus žaisti su robotikos konstruktoriais pasirodys kiek per sudėtinga, nenuleiskite rankų - ne viskas pavyksta iškart. Natūralu, jog kai kuriems gali prireikti laiko susidraugauti su šia technika. Skirkite jo tam. Investicija tikrai atsipirks ir bus naudinga ateityje!